اخبار

آغاز عملیات اجرای خط انتقال الغدیر 2 به طول 32 کیلومتر

آغاز عملیات اجرای خط انتقال الغدیر 2 به طول 32 کیلومتر
با استفاده از اعتبارات عمرانی عملیات خط انتقال الغدیر 2 با استفاده از لوله های فولادی و بیش از 6 هزار متر و 20 درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام می باشد .

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب غربی استان تهران مدیرعامل این شرکت با اعلام خبر مذکور اظهار داشت : با عنایت به گسترش حوزه شهری و تراکم جمعیتی بالا در شهرستانهای بهارستان و رباط کریم و شهرهای تابعه این شهرستانها علی الخصوص شهر جدید پرند موضوع تامین و توزیع مطلوب آب آشامیدنی شهروندان و مشترکین این شهرستانها برای سالهای آتی و پیشگیری از هرگونه چالش احتمالی کم آبی در دستور کار قرار گرفته و در حال انجام می باشد .
ابوالفضل صدرائیه ضمن تشریح عملیات خط انتقال الغدیر 2 در این خصوص یادآور شد : در این طرح که با استفاده از اعتبارات عمرانی و به منظور تامین و توزیع آب آشامیدنی شهروندان محترم در شهرستان های بهارستان و رباط کریم علی الخصوص شهر جدید پرند در حال انجام است . خط انتقالی به طول 32 کیلومتر در امتداد خط انتقال اجراء شده 12 کیلومتری حضرت قمربنی هاشم (ع) در حال اجراء می باشد . که این خط انتقال با استفاده از لوله های فولادی 1400 میلی متری و از محل مخزن ذخیره ای 10 هزار مترمکعبی رضی آباد تا مخزن بین راهی پرند به عنوان شاهرگ اصلی انتقال آب برای مناطق بالادستی حوزه آبفای جنوب غربی شامل شهرهای رباط کریم ، پرند و شهرستان بهارستان در حال انجام می باشد .
رئیس هیئت مدیره آبفای جنوب غربی استان تهران خاطرنشان کرد : با مطالعات صورت گرفته و برنامه ریزی های انجام شده در افق طرح مذکور تامین و توزیع آب آشامیدنی بیش از 700 هزار نفر از شهروندان و مشترکین محترم پیش بینی شده است که پس از اتمام عملیات قادر به انتقال آب به میزان 2300 لیتر بر ثانیه معادل حدود 73 میلیون مترمکعب آب در سال خواهیم بود .
مهندس صدرائیه با تاکید بر اجرای عملیات مذکور مطابق برنامه و با جدیت یادآور شد : این طرح در حال حاضر با بیش از 20 درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است و انتظار می رود با تامین به موقع اعتبارات تخصیص یافته و مطابق روند فعلی و سرعت عمل مطلوب در اجرای طرح ، حداکثر اواخر سال آینده (1398) به اتمام و مرحله بهره برداری برسد .

۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ۱۵:۰۷
روابط عمومی و آموزش همگانی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید