اخبار

با هدف ارتقاء کیفی آب آشامیدنی شهروندان و مشترکین مخازن ذخیره ای نسیم شهر شستشو میشود

با هدف ارتقاء کیفی آب آشامیدنی شهروندان و مشترکین مخازن ذخیره ای نسیم شهر شستشو میشود
طی آذر ماه جاری و مطابق برنامه سالیانه عملیات شستشوی ادواری سه باب از مخازن ذخیره ای نسیم شهر انجام و به اتمام رسید
به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب غربی استان تهران مدیر امور آبفای نسیم شهر ضمن اعلام این خبر اظهار داشت : در راستای برنامه های سالیانه و زمانبندی شده مبنی بر شستشوی مخازن و خارج سازی املاح و ماسه های ته نشین شده ، و پیرو دستورالعمل صادره از سوی معاونت محترم نظارت بر بهره برداری موضوع شستشوی مخازن ذخیره ای این شهر و شهرکهای تابعه در دستور کار قرار گرفته و از اوایل آذر ماه جاری در حال انجام می باشد .
وحید مبین ضمن تشریح عملیات مذکور یادآور شد : با توجه به اینکه بخش قابل توجهی از آب آشامیدنی شهروندان و مشترکین محترم در نسیم شهر و شهرکهای تابعه این شهر از طریق آب استحصالی از چاهها تامین و توزیع می گردد . و بلحاظ ماسه دهی اغلب چاهها که موجب ته نشینی ماسه و رسوبات در مخازن و ایجاد مشکلات در خطوط و شبکه های آبرسانی و همچنین کیفیت آب شرب می گردد ، علیهذا در همین خصوص طی آذر ماه جاری مخازن ذخیره ای در نسیم شهر ، همدانک و اورین جمعا با ظرفیت 12 هزار و چهار صد متر مکعب پس از خارج سازی املاح و ماسه های ته نشین شده با آب ژاول و کلر شستشو گردیده و مجدداً آبگیری و در مدار توزیع قرار گرفت .
مهندس مبین یادآور شد : در همین خصوص و به منظور ارتقاء بهره وری علاوه بر شستشوی مخازن مذکور بازدید و به روز رسانی و تعمیر و بهسازی تاسیسات و تجهیزات مورد استفاده در مخزن و همچنین درز گیری و نشت یابی مخازن مذکور انجام و آب بندی شده و پس از تعمیر و تعویض لوازم و تجهیزات معیوب ، مجدد مخازن مذکور در مدار توزیع قرار گرفته و آب شرب شهروندان و مشترکین محترم با کمیت و کیفیت مطلوب و مطابق استاندارد لازم تامین و توزیع میگردد .
مدیر امور آبفای نسیم شهر یاد آور شد : عملیات شستشوی یک باب مخزن با ظرفیت 10 هزار متر مکعب در نسیم شهر باقی مانده است . که مطابق برنامه ریزی صورت گرفته حداکثر تا اوایل دی ماه انجام خواهد شد . 

۲۴ آذر ۱۳۹۷ ۱۵:۰۲
روابط عمومی و آموزش همگانی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید