اخبار

در آبفای جنوب غربی استان تهران انجام شد اجرای عملیات توسعه و اصلاح شبکه در اسلامشهر

در آبفای جنوب غربی استان تهران انجام شد  اجرای عملیات توسعه و اصلاح شبکه در اسلامشهر
به منظورتامین فشار مطلوب بیش از 3000 متر عملیات اصلاح و توسعه شبکه در اسلامشهر انجام شد .
به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب غربی استان تهران ، مدیر امور آبفای اسلامشهربا اعلام خبر مذکور اظهار داشت :  با توجه به افت فشار آب آشامیدنی شهروندان و مشترکین محترم و عدم تناسب شبکه آبرسانی با جمعیت موجود فعلی بلحاظ تراکم بالای جمعیتی در مناطق شمالی اسلامشهر و همچنین به لحاظ قدمت و فرسودگی بخشی از خطوط موجود ، علیهذا موضوع اصلاح و توسعه شبکه در این مناطق در دستور کار قرار گرفته و مطابق برنامه زمانبندی شده عملیاتی و به اتمام رسید . و در مرحله بهره برداری قرار گرفت .
شفا نظرپور ضمن تشریح این عملیات خاطرنشان ساخت : پروژه مذکور با اعتباری معادل 25 میلیارد ریال از محل اعتبارات جاری و داخلی و با استفاده از لوله های چدن داکتیل در سایزهای مختلف از 300 تا 600  میلی متری جمعا به طول 3200 متر و در شهرکهای الهیه ، انبیاء ، جانبازان و طالقانی از اوایل سالجاری آغاز گردید که این عملیات در بخشی از مناطق به منظور توسعه شبکه و در بخشهای دیگری نیز به منظور اصلاح و بازسازی و به روز رسانی شبکه های قدیمی و فرسوده انجام گرفت و نهایتا طی بهمن ماه جاری ضمن خارج سازی خطوط قدیمی و ورود خطوط و شبکه های جدید به مدار توزیع ، این شبکه رسما به بهره برداری رسید .
مدیر امور آبفای اسلامشهرهمچنین یادآور شد : تامین و توزیع آب آشامیدنی شهروندان و مشترکین محترم در این مناطق به روش VSD  و به صورت پمپاژ مستقیم از مخزن 10 هزار متر مکعبی موسی آباد تامین و توزیع میگردد و با توجه به موفقیت آمیز بودن طرح مذکور ، امور آبفای اسلامشهر در حال زون بندی و مجزا سازی مناطق DMAکه نقش مهمی در مدیریت فشار ، کاهش حوادث و جلوگیری از هدر رفت آب خواهد داشت . در دستور کار خود قرار داده و در حال فراهم سازی مقدمات این طرح می باشد .
نظر پور یادآور شد : کل این عملیات با استفاده از اعتبارات جاری و داخلی انجام شده  . و بخشی از این عملیات نیز برنامه ریزی و در دستور کار قرار گرفته است و امیدواریم با تامین اعتبارات لازم مطابق برنامه اجرایی گردد .


۲۸ بهمن ۱۳۹۶ ۱۶:۳۳
روابط عمومی و آموزش همگانی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید