اخبار

با هدف ارتقاء بهره وری و صرفه جویی انرژی دو دستگاه شیرخط مخزن رضی آباد تعمیر و تعویض گردید

با هدف ارتقاء بهره وری و صرفه جویی انرژی  دو دستگاه شیرخط مخزن رضی آباد تعمیر و تعویض گردید
با اعتباری بالغ بر 200 میلیون ریال عملیات تعویض و تعمیر دو دستگاه شیرخط در مخزن رضی آباد به اتمام رسید .
به گزارش روابط عمومی شرکت آبفای جنوب غربی استان تهران معاون نظارت بر امور بهره برداری این شرکت با اعلام خبر مذکور اظهار داشت : با عنایت به تامین بخش قابل توجهی از آب آشامیدنی شهرستانهای رباط کریم و بهارستان و شهرهای تابعه این شهرستانها از طریق چاههای موجود در منطقه احمدآّباد مستوفی و شمس آباد و با استفاده از مخزن ده هزار متر مکعبی رضی آباد ، علیهذا بلحاظ خوردگی و فرسودگی برخی از تجهیزات مورد استفاده از جمله شیرخطهای این مخزن ، موضوع به روزرسانی و تعویض و تعمیر این تجهیزات در دستور کار قرار گرفت و انجام شد .
محمدرضا شمسایی فر ضمن تشریح جزئیات این پروژه خاطر نشان کرد : در این پروژه که با هدف به روز رسانی و ارتقاء بهره وری از مخزن 10 هزار مترمکعبی انجام گردید . علاوه بر تعمیر و نوسازی تجهیزات و تاسیسات برقی ، یک دستگاه شیرخط پروانه ای با ظرفیت 1000 میلی متری تعویض و همچنین یک دستگاه شیرخط وزنه ای با ظرفیت  1000 میلی متری نیز تعمیر و بازسازی و راه اندازی مجدد گردید . که علاوه بر ارتقاء بهره وری به میزان قابل توجهی در مصرف انرژی نیز صرفه جویی گردید .
معاون نظارت بر بهره برداری آبفای جنوب غربی استان تهران یادآور شد : اجرای این عملیات و همچنین خرید و تعمیر شیرخط های مذکور و اجراء و راه اندازی مجدد در مجموع با صرف اعتباری معادل 250 میلیون ریال از محل اعتبارات جاری و داخلی انجام گردید و با راه اندازی این شیرخط ها انتقال آب آشامیدنی به میزان 1200 لیتر بر ثانیه به مخازن شهرهای رباط کریم ، نصیرشهر ، نسیم شهر ، گلستان ، صالحیه و پرند با کمیت و کیفیت مطلوبی صورت می پذیرد .
مهندس شمسایی فر با اشاره کمبود نزولات آسمانی و مشکلات تامین آب شرب و لزوم ضرورت صرفه جویی آب آشامیدنی ، موضوع به روز رسانی تجهیزات و دستگاههای مرتبط و همچنین پیشگیری از هدرروی و پرت آب از این طریق را یکی از موارد ضروری در امر صرفه جویی دانست و گفت : با استفاده از تجهیزات به روز و جدید و نوسازی سیستم و شبکه آبرسانی علاوه بر ارتقاء کمی و کیفی آب می توانیم قدم موثر در کاهش هدر رفت و صرفه جویی آب شرب نیز برداریم .

۷ بهمن ۱۳۹۶ ۱۶:۰۰
روابط عمومی و آموزش همگانی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید