اخبار

جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران و شهرستان اسلامشهر

جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران و شهرستان اسلامشهر
با حضور استاندار تهران موضوع انجام پروژه های نیمه تمام و آماده اجراء شرکت آبفای جنوب غربی استان مورد ارزیابی و بحث و بررسی قرار گرفت .

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب غربی استان تهران در این جلسه که با عنوان شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران و شهرستان اسلامشهر و با حضور استاندار ، معاونین ، مدیران و مسئولین نهادها و ادارات کل استان و همچنین کلیه مسئولین شهرستان اسلامشهر و در محل فرمانداری این شهرستان برگزار گردید . مسائل و مشکلات منطقه و پروژه های عمرانی شهرستان از جمله موضوع آب و فاضلاب شهرستان و منطقه مورد بحث و بررسی قرار گرفت .
مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره آبفای استان تهران ضمن ارائه گزارش مبسوطی به آخرین وضعیت موجود در ارتباط با آب آشامیدنی از جمله شهرها و جمعیت و مشترکین تحت پوشش ، میزان آب آشامیدنی تولیدی و منابع موجود ، میزان مصرف آب شرب مصرفی و همچنین موضوع فاضلاب و مواردی از جمله خطوط جمع آوری ، خطوط انتقال و تصفیه خانه فاضلاب در شهرستان و منطقه پرداخت .
دکتر محمد پرورش با اشاره به تراکم بالای جمعیتی ، مهاجرپذیری و ساخت و ساز و توسعه محدوده شهری و همچنین با توضیح اینکه بخش قابل توجه و حداکثری آب آشامیدنی منطقه جنوبغربی از طریق چاههای موجود تامین و استحصال و مورد استفاده قرار می گیرد یادآور شد : در حال حاضر حوزه آبفای جنوب غربی استان تهران با تحت پوشش قرار دادن سه شهرستان اسلامشهر ، بهارستان و رباط کریم و یازده شهر و دهها شهرک بزرگ و کوچک یکی از مناطق پرجمعیت در حوزه آبفای استان محسوب می شود و در این راستا تامین و توزیع آب آشامیدنی شهروندان با کمیت و کیفیت مطلوب مخصوصاً در ایام اوج مصرف آب از دغدغه های اصلی ما محسوب می شود .
دکتر پرورش اظهار امیدواری کرد : با تامین به موقع اعتبارات لازم و همچنین مساعدت استاندار محترم و همکاری سایر نهدها پروژه های نیمه تمام و آماده اجراء از جمله خطوط انتقال آب و فاضلاب ، اتمام و بهره برداری کامل از طرح تصفیه خانه شهرستان اسلامشهر ، مخازن و صیانت و مراقبت و بهسازی خط انتقال 1000  میلی متری الغدیر بعنوان اصلی ترین شریان تامین آب منطقه به نحو مطلوبی انجام پذیرد .
سپس مهندس مقیمی استاندار تهران نیز ضمن قدردانی از تلاشها و خدمات صورت گرفته توسط شرکت آب و فاضلاب در حوزه آبفای جنوبغربی استان تهران از تمامی مسئولین دستگاهها و ادارات خواستند که با جدیت و بلحاظ ضرورت موضوع آب آشامیدنی و عدم بارش نزولات آسمانی و فقر سفره های زیرزمینی  ، همکاری و مساعدت لازم با آبفای جنوب غربی استان تهران را انجام دهند . تا ضمن تامین و توزیع مطلوب آب آشامیدنی شهروندان محترم مخصوصا در ایام پیک مصرف و فصول گرم سال شاهد چالش و مشکلاتی در این زمینه نباشیم .


۲۷ دی ۱۳۹۶ ۱۶:۲۵
روابط عمومی و آموزش همگانی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید