اخبار

در آبفای جنوب غربی استان تهران انجام شد افتتاح آزمایشگاه کنترل کیفیت و بهداشت آب آشامیدنی

در آبفای جنوب غربی استان تهران انجام شد افتتاح آزمایشگاه کنترل کیفیت و بهداشت آب آشامیدنی
با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد ریال آزمایشگاه جدید کنترل کیفیت آب آشامیدنی شرکت آب و فاضلاب جنوب غربی استان تهران رسماً مورد بهره برداری قرار گرفت .
در این مراسم که با حضور دکتر وکیلی نماینده مردم تهران  ، مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران و مسئولین شهرستان اسلامشهر همراه بود ، مدیرعامل آبفای جنوب غربی طی سخنانی در خصوص پرورژه آزمایشگاه این شرکت اظهار داشت : آزمایشگاه مرکزی و تازه افتتاح شده آبفای جنوب غربی استان تهران براساس آخرین الزامات واستانداردهای مربوطه و همچنین مطابق با استاندارد جهانی ایزو 17025  با الهام از آزمایشگاه آب شرب شهر توکیو در کشور ژاپن ساخته شده و با ابزار و امکانات به روز تجهیز و راه اندازی گردیده است .
ابوالفضل صدرائیه ضمن تشریح و مقایسه تجهیزات و عملکرد قبلی و فعلی آزمایشگاه مرکزی آبفای جنوب غربی یادآور شد : این آزمایشگاه از سال 1381 و با استفاده از امکانات موجود و تنها با سه نفر نیروی انسانی فعالیت خود را در ارتباط با آزمایش و نمونه برداری از آب شرب شهروندان در شهرهای تحت پوشش آغاز کرد . لذا با عنایت به گستردگی حوزه جمعیتی و افزایش شهرها و شهرکهای تابعه ، و بدلیل افزایش نمونه گیری و همچنین ضرورت گسترش فضای مجموعه علیهذا علاوه بر نوسازی و توسعه فضای آزمایشگاه کلیه تجهیزات و ابزار لازم نیز مطابق با استانداردهای روز دنیا تامین و راه اندازی شد که در حال حاضر در این آزمایشگاه و با استفاده از نیروهای مجرب ، آب آشامیدنی جمعیتی بالغ بر یک میلیون و 600 هزار نفر مطابق برنامه زمانبندی شده و در کمترین مدت زمان ممکن مورد انواع آزمایشهای لازم جهت تایید سلامت و قابلیت شرب قرار می گیرد .
رئیس هیئت مدیره آبفای جنوب غربی خاطرنشان ساخت : این آزمایشگاه با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد ریال از محل اعتبارات جاری و عمرانی تجهیز و راه اندازی شده و در ارتباط با انجام آزمایش میکروبی و بیولوژیکی و همچنین مواد شیمی فیزیک ، مطابق استانداردهای روز و با تائید مراکز بهداشتی مستقر در سه شهرستان اسلامشهر ، رباط کریم و بهرستان درمان فعالیت می کند .
مهندس صدرائیه همچنین یادآور شد : مجموعه عوامل آبفای جنوب غربی استان تهران با استفاده از تمام تلاش و توان خویش آب آشامیدنی شهروندان و مشترکین محترم را با کمیت و کیفیت مناسب و مطابق با استانداردهای لازم تامین و توزیع می نمایند و انتظار داریم شهروندان محترم با رعایت الگوی مصرف و پرهیز جدی از مصارف غیر ضرور موجب استمرار مطلوب این خدمات باشند . تا شاهد مشکل کم آبی و قطعی در هیچ کدام از مناطق تحت پوشش علی الخصوص در فصل گرم و اوج مصرف آب آشامیدنی نباشیم .
۲۵ اَمرداد ۱۳۹۶ ۱۵:۳۰
روابط عمومی و آموزش همگانی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید