اخبار

بازدید معاون رئیس جمهور از تصفیه خانه فاضلاب اسلامشهر

بازدید معاون رئیس جمهور از تصفیه خانه فاضلاب اسلامشهر
با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست و استاندار تهران از تصفیه خانه فاضلاب در حال ساخت جنوبغربی بازدید بعمل آمد .

به گزارش روابط عمومی شرکت آبفای جنوب غربی استان تهران در آئین بازدید از تصفیه خانه فاضلاب اسلامشهر که طی روز سه شنبه 21 اسفند ماه جاری و با حضور دکتر عیسی کلانتری مدیر کل سازمان محیط زیست و معاون رئیس جمهور و دکتر محسنی استاندار تهران و هیئت همراه و همچنین مهندس بختیاری مدیرعامل آبفای استان تهران و فرماندار و مسئولین شهرستان اسلامشهر همراه بود . بخشی از شبکه جمع آوری و خطوط انتقال و همچنین میزان پیشرفت فیزیکی ساخت تصفیه خانه فاضلاب شهرستان اسلامشهر مورد بازدید و بحث و بررسی قرار گرفت .
مدیرعامل آبفای جنوب غربی استان تهران ضمن تشریح تصفیه خانه فاضلاب اسلامشهر یادآور شد : تصفیه خانه فاضلاب اسلامشهر در زمینی به مساحت 7 هکتار و به منظور جمع آوری و انتقال و تصفیه فاضلاب شهرهای اسلامشهر ، شهرک امام حسین (ع) ، مسکن مهر ضیاء آباد ، شهرک امام خمینی (ره) و واوان و با ظرفیت تحت پوشش قرار دادن جمعیتی معادل 750 هزار نفر در سه مدول با هدف جمع آوری ، انتقال و تصفیه فاضلاب به میزان 132000 متر مکعب در شبانه روز طراحی گریده و مطابق برنامه زمانبندی شده در حال ساخت و تجهیز می باشد . که فاز اول این طرح شامل ( نیم مدول اول با ظرفیت تصفیه فاضلاب به میزان 22 هزار متر مکعب در شبانه روز و تحت پوشش قرار دادن جمعیتی معادل 125 هزار نفر ) ساخت و راه اندازی شده و در حال بهره برداری می باشد . و نیم مدول دوم نیز با همان ظرفیت و با 49 در صد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت می باشد و انتظار میرود با روند فعلی و تامین به موقع اعتبارات حداکثر ظرف اردیبهشت سال آینده ( 1398 ) به اتمام و بهره برداری برسد .

۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ۱۶:۵۲
روابط عمومی و آموزش همگانی |

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


برای دریافت خبرنامه لطفا پست الکترونیکی خود را وارد نمایید.